OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

AKTUALITY

Varování před nežádoucími emaily z České spořitelny

přidáno 21.3.2008
Určitě jste zaslechli z médií, či přečetli na internetu, že v poslední době se množí množství emailů, tvářících se jako odeslaných z instituce České spořitelny, požadující přihlášení do internetového bankovnictví uvedené instituce.

Jedná se o tzv. phishing, tj. zjišťování jakýmkoliv způsobem různých přihašovacích údajů. Je velice pravděpodobné, že do Vaši emailové schránky takovýto email přišel. Nereagujte na tyto emaily žádným jiným způsobem, než jejich smazáním. Nevyžádané emaily se tváří jako poslané z České spořitelny, internetové stránky, na které vedou odkazy se tváří jako vstupní aplikace do administrace služby Servis 24, čili internetového bankovnictví.

Česká spořitelna vydala prohlášení, že nikdy nekomunikuje s klienty emailem, resp. nikdy nejsou v podobě emaily požadovány po zákaznících identifikační údaje.

Příklad podvodné emailové zprávy:


Vazeni klienti,

radi bychom Vas upozornili na novou verzi podvodneho e-mailu (tzv. phishingu). Nova verze e-mailu ma jako ty predesle vzbudit dojem, ze byla odeslana z e-mailove adresy Ceske sporitelny, tentokrat vsak z oficialni e-mailove adresy banky csas@csas.cz. Obsahuje odkaz v tele na udajne webove stranky internetoveho bankovnictvi banky a uzivatel je vyzvan k prihlaseni, tedy zadani osobnich bankovnich udaju.

Prosim, verifikujte tuto emailovou adresu kliknutim na spojeni nize:

http : // ...../service24-cz/......../dispatcher.php?aid=19101203&lang=cs

Verifikovaci spojeni je platne do 24 hodin.


Výše uvedená emailová zpráva byla odeslána z emailové adresy csas@csas.cz, čili tvářící se jako oficiální emailová adresa České spořitelny.

Takovéto a jiné podobné zprávy ignorujte. Zabráníte tak tím okradení Vás samých.