OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

AKTUALITY

Jak získat kotlíkovou dotaci Pardubickém kraji?

přidáno 25.8.2016
V letech 2016 - 2018 může Pardubický kraj mezi obyvatele rozdělit až 170 milionů korun na výměny stávajících ručně plněných kotlů na pevná paliva v rodinných domech za nové nízkoemisní zdroje. Chcete se dozvědět více o podmínkách dotací, způsobu podání žádostí, systému proplácení dotací?

Chcete vědět, jak se na žádost o dotaci připravit a co všechno musíte splňovat? Na tyto, ale i mnohé další otázky odpoví odborný seminář, který připravil pro žadatele Pardubický kraj.
V Litomyšli se uskuteční 12. září od 16.00 hod. v zámeckém pivovaru.
Zároveň se dozvíte o možnosti čerpání podpory z programu Nová zelená úsporám. Zájemci se mohou na seminář dostavit bez předchozího přihlašování. Seminář je bezplatný.

Zájem o první kolo dotací a seminářů nás ujistil v tom, že i před vyhlášením druhé výzvy uspořádáme tyto semináře, na kterých zaměstnanci krajského úřadu podrobně vysvětlí všechny náležitosti nezbytné ke správnému podání a získání dotace. Jsem přesvědčený, že obyvatelé kraje o této možnosti vědí, ale nemusejí znát všechny detaily, což by je mohlo od podání žádosti odradit. Proto chceme ukázat, že se nejedná o složitý proces a získání dotace je vcelku snadné," uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
Koho navíc zajímají další možnosti úspory energií, tomu poradí v zámeckém pivovaru zástupci Státního fondu životního prostředí ČR. Na semináři budou totiž poskytnuty také aktuální informace o probíhající výzvě k podávání žádostí o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Odborníci budou hovořit například o investicích do zateplení nebo změnách způsobu vytápění v rodinných domech. Navíc budou k dispozici pro individuální konzultace a poradenství.

Podrobné informace mohou občané nalézt na internetových stránkách www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace. Další bezplatné informační semináře ke kotlíkovým dotacím se uskuteční také ve Skutči, Lanškrouně, Moravské Třebové, Heřmanově Městci a Žamberku.

5. 9. 2016 16:00 Skuteč - Kulturní klub Skuteč, Rubešova 525, Skuteč
6. 9. 2016 16:00 Lanškroun - Kulturní centrum La, nám A. Jiráska 1, Lanškroun
7. 9. 2016 16:00 Moravská Třebová - MěÚ Moravská Třebová, ul. Olomoucká 2, 1. patro
8. 9. 2016 16:00 Heřmanův Městec - kino Mír, Náměstí Míru 177, Heřmanův Městec
12. 9. 2016 16:00 Litomyšl - Zámecké návrší, Klenutý sál, Jiráskova 133, Litomyšl
15. 9. 2016 16:00 Žamberk - Divišovo divadlo, Nádražní 39, Žamberk

Základní podmínky pro získání dotace z projektu „Kotlíkové dotace v Pardubickém kraji" - 2. výzva:

  • Žadatelem je fyzická osoba vlastnící rodinný dům v Pardubickém kraji.
  • K vytápění objektu je využíván primárně kotel na pevná paliva s ručním přikládáním, nikoliv kamna, krb, plynový, elektrický nebo automatický kotel.
  • Dotaci také nelze poskytnout na nový kotel v novostavbě, kde se nejedná o výměnu.