OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

AKTUALITY

Z činnosti Sokola

přidáno 27.6.2011
Zprávička z činnosti Sokola v roce 2011 aneb čeho všeho jsme se zúčastnili, jaké aktivity provozujeme a jak jsme v nich dobří.

Z činnosti Sokola v roce 2011

V letošní školním roce se naši svěřenci zúčastnili několika sportovních soutěží. V únoru byl na programu zimní čtyřboj ve Svitavách. Tady reprezentovala Sokol Osík skupina osmnácti sportovců. Nejlépe se dařilo M. Staňkové ( 1.místo ) , A. Klejchové ( 2.místo) , M. Sieglovi ( 2. místo ) , D. Novákovi ( 3. místo ) , D. Drimlovi ( 3.místo ).

V polovině března měli výše zmínění závodníci možnost porovnat si svoje síly se soupeři z celého pardubického kraje. M. Staňková s přehledem svoje prvenství obhájila. Stejně úspěšně si vedli D. Driml a M. Siegl , kteří obsadili první dvě místa v kategorii mladších žáků.

Druhé květnové pondělí proběhl v Moravské Třebové atletický víceboj. Osecké barvy hájilo osm atletů , včetně dvou předškoláčků. Účast v krajském kole si zajistili M. Siegl ( 1.místo) , D. Driml ( 2. místo ) , A. Klejchová ( 2. místo ) a R.Pincová ( 3.místo ).

V sobotu 21. května pokračovala atletická soutěž krajským kolem v Pardubicích. Závod v kategorii mladších žáků opět proběhl v režii oseckých borců. M. Siegl a D.Driml nedali svým soupeřům nejmenší šanci a v závěru se podělili o zlatou a stříbrnou medaili.

Všichni zaslouží pochvalu a poděkování za vzornou reprezentaci oseckého Sokola.

Florbal - žáci

Florbal je v současnosti jedním z nejdynamičtěji rozvíjejících se sportů u nás. Vzhledem k tomu , že jsme o hru s plastovou hokejkou a děrovaným míčkem zaznamenali nebývalí zájem i mezi chlapci v Sokole , rozhodli jsme se ji zařadit jako hlavní náplň sportovních hodin. Pravidelné tréninky probíhají každé úterý od 18,00 hod. pod vedením Tomáše Quaisera ml.
Florbalovou sezonu jsme zahájili turnajem Dona Bosca v Lubné. Naše družstvo bylo nejmladší v kategorii starších žáků , což se promítnulo i v konečném výsledku. Osečtí hráči sice začali slibně , když hned v úvodu vstřelili gol, ale pak celý zápas ovládli zkušenější a vyspělejší protihráči. Podobný scénář měl i druhý zápas , kde proti nám nastoupil Zlín.

Druhý miniturnaj proběhl opět v Lubné. Soutěže se zůčastnili dva týmy z Osíka a Lubenské Lamy . V této soutěži nešlo o výsledek , ale spíš jsme usilovali o to , aby si zahráli všichni kluci , kteří pravidelně navštěvují tréninky.

Závěr sezony patřil přátelskému utkání s florbalisty z Němčic. Propocené dresy svědčily o tom , že oba týmy proti sobě nastoupily s obrovským nasazením a chutí zvítězit. Při hodnocení se všichni účastníci shodli na tom , že určitě musí proběhnout odvetný zápas , tentokrát v Němčicích.

Florbalový turnaj v Lubné

Z činnosti Sokola v roce 2011

Zimní čtyřboj ve Svitavách

Z činnosti Sokola v roce 2011

Krajská atletika v Pardubicích

Z činnosti Sokola v roce 2011

Hezké prázdniny přejí Tomáš, Marcela a Kamila