OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

AKTUALITY

Mikulášské odpoledne ve sportovní hale

přidáno 8.12.2011
4. prosince přišly děti, řada z nich v doprovodu rodičů, do sportovní haly za oseckou školou a všichni se těšili na příchod Mikuláše, anděla a čertů.


Děti ze základní školy pod vedením paní učitelky Jirečkové zazpívaly několik „andělsky" hezkých písniček a koled a tak navodily předvánoční adventní náladu. Potom už na všechny čekala sportovně-pohádková cesta s „pekelně" těžkými úkoly. Každý, kdo touto cestou prošel, získal razítko do průvodního lístku od rozhodčích, kterým tento den narostly na hlavě růžky. Devět stanovišť, na kterých se děti setkaly pokaždé s jinou pohádkou, zdolaly i ty nejmenší docela bez problémů.

Na úkolu „Zakletá princezna" musely děti přejít po laně a dostat se ke krásné princezně. Na stanovišti „Kocour Mikeš"projít vytyčenou trať ve vysokých holínkách. K nedobytnému středověkému hradu přešly přes lávku s medicinbalem v ruce .

Poté se ocitly v lese Řáholci u Manky, Rumcajse a Cipíska a pokusily se házet šiškami do hrnce, aby Manka měla čím v jeskyni zatopit. Žabího prince nemusely políbit, ale pořádně ho před zimou nakrmit papírovými koulemi. Na stanovišti „ O Koblížkovi" musely děti před sebou kutálet velký míč na cvičení po slalomové dráze.

Sokolský Mikuláš byl opravdu štědrý a zakoupil dětem nové nářadí - pedalo a prkna na kolečkách. Pomůcky kladou větší nároky na psychomotoriku, jsou vhodné pro sport, hru a pohyb cvičenců všech věkových kategorií. Toto nové nářadí si děti mohly vyzkoušet a sklidilo, myslím si, úspěch u větších i menších.

Osecký badminton, to je vlastně také jedna hezká pohádka: „Bylo nebylo do Osíka se nastěhoval badmintonista Karel a ten začal trénovat dospělé i děti a předávat své zkušenosti..." Na posledním stanovišti naší sportovně-pohádkové cesty si děti zkusily odpal badmintonu raketou na určené místo.

Devět stanovišť, devět razítek v průvodním lístku a teď už děti čekal příchod Mikuláše a jeho družiny. Mikuláš lístečky zkontroloval, čertům děti ukázaly pěkný kotrmelec a od anděla dostaly malou sladkost. Fronta to byla docela slušná, soudě podle toho, že se rozdalo asi sto perníčků.

Pro rodiče, babičky,dědečky a ostatní příchozí připravil Mikuláš nahoře v hale malé občerstvení. Na stolech zavoněla výborná vánočka od Vlaďky Petrašové a z pekárny Nopek a dobrý slaďoučký čaj.

Děkujeme za pomoc na stanovištích všem zúčastněným, za dobrý výběr hudby od Kamily Petrašové, za vystoupení dětí s paní učitelkou Jirečkovou, za zázemí v Základní škole pro Mikuláše a jeho čeládku a Vlaďce Petrašové za upečení vánoček

Příští rok se těší nashledanou Mikuláš z TJ Sokol Osík