OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

AKTUALITY

Holky sobě poosmé

přidáno 20.3.2012
Druhého březnového podvečera se sešla spousta žen, mraky dobrot, výtečná nálada, pár lahví šampusu a byla z toho silvestrovská estráda jaksepatří.

Důvodem nebyla chyba v kalendáři, ale oblíbená tradiční oslava MDŽ, kterou pořádající spolek nadšenců Vosa pojal tentokráte netradičně jako přivítání Nového roku. Proč si tento výjimečný den, tedy posledního prosince, nezopakovat, nebo dokonce s předstihem nenatrénovat, co na tom, že venku už se „nalejvají pupence"...

Vosa pod vedením zdatného pana režiséra Petra Kličky přichystala výběr nejlepších hudebních, tanečních a sportovních vystoupení, které můžete v televizi zahlédnout. Do cirkusového šapitó, které vyrostlo v kulturním domě, tak zavítala veleznámá zpěvačka Tina Turner (s překvapivě vypracovanými svaly a nezvykle mužným výrazem, jež doplňoval ladné pohyby boků), svoji „Mámu" opěvovali oblíbení Lunetic, sál rozezpívalo a roztleskalo klaunské duo a dokonce Yvetta Simonová s Milanem Chladilem oblažili dámské publikum svými hity. Naprosto jedinečné bylo vystoupení akvabel, které svoje sličná těla nořily do vodních vln přímo v sále kulturního domu. A když na pódium za tónů tklivé slovenské písně vstoupili tři osečtí playboyové a předvedli mužná těla v nečekané podobě, dav šílel nadšením. Program byl završen odpočítáváním posledních vteřin starého roku a pak již vzduchem létaly špunty šampusů, které byly pro přítomné dámy připraveny na stolech (a nezůstaly vskutku dlouho zavřené).

Po bouřlivém potlesku pro účinkující se všichni pustili do sladkých i slaných dobrot, které příchozí slečny, dámy a paní přinesly s sebou. Jako každý rok tak připravené stoly nestačily a není se co divit, neboť letos přišlo cca 120 „oslavenkyň". Sympatické je, že dorazilo vskutku pestré věkové rozpětí žen, od mladičkých slečen po spokojené babičky, a pánové z obecního zastupitelstva, kteří jako každý rok roznášeli kávu a vínečko, byli velice příjemně překvapeni, „že tady máme tolik hezkejch ženskejch". O hudební doprovod se tentokráte postarala mladistvá kapela Pařeniště, a byť měli repertoár složený převážně z modernějších písniček, rozparádili všechny přítomné bez ohledu na věk. Po zbytek večera pak přišel čas na to správné babské tlachání o všeličems důležitém, co si nestihneme my holky říct mezi sebou - ráno mezi dveřmi školky či odpoledne při cestě z práce pro děti na kroužek nebo na nákup nebo pro cokoli jiného z tisíců drobností, co je třeba přes den zařídit. Vzhledem k výjimečnosti a důležitosti k této příležitosti navrhuji zvážit, zda nevydat místní vyhlášku o stanovení pohyblivého svátku ODŽ, tedy Oseckého dne žen...

Dlužno říct, že Osík by toho večera jistě trhl rekord v počtu hlídacích tatínků či dědečků v průměrné rodině, takže - pánové - je vidět, že jste si za ta léta již zvykli a minimálně jednou do roka jste ochotni se utrhnout od svých pracovních či jiných povinností a poskytnout své drahé polovičce chvilku oddychu, takže i vám patří dík. Silvestr v březnu se rozhodně vyvedl a Vosa v čele s Petrem si, věřím, může říct, že ta spousta času, energie a námahy, které zajištění takovéto akce stojí, se opět vyplatila. Tak šťastný a veselý!

fotografie ze "Silvestra v březnu"

Lenka