OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

Dřevosochání 26. - 31.5.

místo a datum konání akce: Hřiště, 31.5.2008

Závěrečným ohnivým večerem, vernisáží a jarmarkem byl zakončen první ročník Dřevosochání v Osíku, které se konalo celý týden, tj. ve dnech 26.5. - 31.5. 2008 na sportovním hřišti.

O výtvorech i průběhu akce se můžete zpětně informovat, alespoň z přiložené fotogalerie.


Výstava fotografií p. Nežádala

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 11.5.2008

Dne 11.5.2008 uspořádal v místním kulturním domě místní občan, p. Nežádal, výstavu dobových fotografií.


Beseda s důchodci

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 3.4.2008

Dne 3.4.2008 proběhla v Kulturním domě v Osíku tradiční každoroční beseda s místními důchodci.


MDŽ aneb Holky sobě

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 7.3.2008

Osecký mariáš

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 1.3.2008

V sobotu 1.3.2008 se uskutečnil již tradiční turnaj v nejznámější hře českých hospod, mariáši, pod názvem Osecký mariáš. Turnaj pořádaly místní mariášníci v čele s Petrem Kličkou. Karetní stoly připravené v místním kulturním domě, bohaté občerstvení a také ceny pro všechny účastníky byly zajištěny. V přiložené fotogalerii můžete shlédnout pár snímků z průběhu celé akce.


Dětský karneval

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 17.2.2008

Jarní prázdniny mohly letos děti zakončit návštěvou tradičního dětského karnevalu pořádaného základní školou. V přeplněném sále byli k vidění nejen princezny, vojáci, kovbojové, ale i kouzelníci, kočička, tygřice, selky, bílé paní, vodníci, berušky, motýlci, Sněhurka, indiáni, mušketýři, piráti, dokonce přiletěli i ufouni a Superman. I letos vyhrávaly všechny losy v tombole.

Naše poděkování patří sponzorům, díky kterým si tuto zvláštní tombolu, která nezklame žádné dítko , můžeme dovolit. Letos mezi ně patřili: pan P.Klička, ing. P.Dušek, Farma V.Dvořák, Kadeřnictví M.Drábková, Tesařství M.Staněk, Autoopravna Kalibán, Agrostav - projekce Litomyšl, MUDr Mrkvičková, ing. Z.Staňková, Tiskárna P. Dvořák, ing. J. Jiskrová, ing. K.Kundera, Alterstav Vysoké Mýto, ing.Z.Staňková, S.Lněnička, Obecní úřad Osík, Alfa ing. Z.Portlík, Rybářství Litomyšl, F. Stráník, Zdvořilí, Jiskrovi, Motyčkovi, Sieglovi, Kladivovi, Drimlovi, Chadimovi, Rožkovi, Vodehnalovi, Šnajdrovi, Kociánovi, Švecovi, Frňkovi, Girčákovi, Pogoriljakovi, Mastných, Cupalovi, Libichovi, Pincovi, Jirečkovi, Langerovi, Nechvílovi.

Do tance se zapojily děti, často i rodiče , babičky a dědečkové spokojeně povídali u kávy a zákusku, tatínkové popíjeli „točené". Za pomoc s občerstvením děkujeme P.Šnajdrové, I. Opršalové a panu Vodehnalovi.

Velké poděkování patří také Janě Zerzánové, Kamile Petrašové, Evě Groulíkové a Zuzaně Drimlové, které pro děti připravily soutěže a hry.

Domů se děti rozcházely vyběhané, vytancované, unavené, ale spokojené.


Maškarní šibřinky

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 15.2.2008

Pravidelná akce místní plesové sezóny, letos zpestřená přízviskem "maškarní". O dobrou zábavu, spoustu občerstvení (tekuté i hmotné) a příjemnou muziku bylo postaráno, ostatně jak se jistě dozvíte z přiložené fotogalerie.

Těšíme se na další pokračování příští rok ...


Myslivecký ples

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 11.1.2008

Pravidelná každoroční akce pořádaná místním mysliveckým sdružením. Připravena byla bohatá tombola, pravidelné kuchyňské speciality ze zvěřiny a také vynikající hudba k poslechu i k tanci v podání skupiny Vepřo, knedlo, zelo.

Zábava se protáhla až do časných ranních hodin.


Mikulášská besídka

místo a datum konání akce: Sportovní hala, 2.12.2007

Mikulášská besídka Sokola Osík se konala 2. prosince 2007. Žáci základní školy zahájili program zimními písničkami a koledami a také veselými básněmi o Mikuláši a čertech. Cvičenci Sokola předvedli šikovnost a obratnost pod vedením svých cvičitelek a cvičitelů. Besídku zakončil příchod Mikuláše, čertů a anděla, kteří podělili děti sladkostmi.


|< <-5 ... 9 10 11 12 >|