OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

Symbols Australia
Security Level

Hasičská zábava

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 30.10.2010

Slavnostní předání nového sportoviště v Osíku

místo a datum konání akce: sportovní areál, 19.6.2010

Okrsková soutěž v požárním sportu

místo a datum konání akce: Pohodlí, 12.6.2010

V sobotu 12.6.2010 od 8 hodin proběhla v obci Pohodlí okrsková soutěž v požárním sportu. Zůčastnilo se 7 družstev mužů a 1 družstvo žen. Za naše barvy soutěžily 2 družstva mužů a ženy.

Náš sbor důstojně reprezentovali všichni přítomní. Také jsme uctili minutou ticha zemřelého bratra Pavla Hantla z Pohodlí.

Družstvo žen na okrskové soutěži

Okrsková soutěž Pohodlí, družstvo žen

Ženské družstvo před 50. lety

Ženy před 50. lety

Kompletní výprava na Pohodlí

Okrsková soutěž Pohodlí


O požárním sportu pro ženy

místo a datum konání akce: Hasičská zbrojnice, 26.3.2010

Celkem přišlo do klubovny SDH 11 žen, které naši členové seznámili s problematikou hasičských soutěží. Byl jim promítnut film jedné okrskové soutěže, kde mohly vidět činnost soutěžícíh. Dále se seznámily s technikou, která se při těchto soutěžích používá.
Setkání bylo vedeno ve velmi dobře naladěné atmosféře. Prvním krokem bude přihlášení žen za platné členy našeho sboru a dále pak může být zahájen cvičební plán.

Všem odvážným ženám, které přišly patří dík. Náš sbor je otřevřen pro další zájemce a zájemkyně. Přijďte mezi nás.


Šibřinky

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 5.3.2010

Sokolský ples

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 30.1.2010

Otevření zbrojnice

místo a datum konání akce: Hasičská zbrojnice, 14.11.2009

V sobotu 14. listopadu proběhlo ve 13 hodin slavnostní otevření nově zrekonstruované hasičské zbrojnice a zázemí. Slavnost začala přivítáním hostů Ing. Karla Rotscheina starosty obce, ředitele HZS Svitavy plk.Ing.Jedličky, mjr Ing.Jaroslav Čermáka z HSZ Svitavy, velitele stanice HZS Litomyšl Ing.npor.Lukáše Faltysa, velitele okrsku Ing. Vacka, velitele SDH Litomyšl Wildera a všechny přítomné hasiče a občany naši obce.

Došlo k přestřižení pásky a otevření zbrojnice a klubovny. Náš sbor všem nabídl malé občerstvení a posezení v nové klubovně.
Akce se vydařila.

Jindřich Groulík, starosta SDH Osík


Dřevosochání 2009

místo a datum konání akce: sportovní hřiště, 30.5.2009

Dřevosochání 2009 je úspěšně a námi, v přiložené fotogalerii si můžete prohlédnout jednotlivá díla letošního ročníku.


Country bál

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 16.5.2009

Turnaj v mariáši

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 28.2.2009

Šibřinky

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 20.2.2009

Sokolský ples

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 7.2.2009

Dne 7.2.2009 proběhl v naší obci obnovený Sokolský ples. Doufáme, že tato "tradice" bude nadále každoročně přetrvávat a tato akce vyplní místní plesovou sezónu i příští rok.


Myslivecký ples

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 16.1.2009

V pátek, dne 16.1.2009, se konal v kulturním domě v Osíku tradiční první ples místní plesové sezóny, Myslivecký ples. V přiložené fotogalerii si ho můžete prohlédnout, pokud jste se nezúčastnili, či si to nepamatujete, alespoň v obrazech.


Dřevosochání 26. - 31.5.

místo a datum konání akce: Hřiště, 31.5.2008

Závěrečným ohnivým večerem, vernisáží a jarmarkem byl zakončen první ročník Dřevosochání v Osíku, které se konalo celý týden, tj. ve dnech 26.5. - 31.5. 2008 na sportovním hřišti.

O výtvorech i průběhu akce se můžete zpětně informovat, alespoň z přiložené fotogalerie.


Výstava fotografií p. Nežádala

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 11.5.2008

Dne 11.5.2008 uspořádal v místním kulturním domě místní občan, p. Nežádal, výstavu dobových fotografií.


Beseda s důchodci

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 3.4.2008

Dne 3.4.2008 proběhla v Kulturním domě v Osíku tradiční každoroční beseda s místními důchodci.


MDŽ aneb Holky sobě

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 7.3.2008

Osecký mariáš

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 1.3.2008

V sobotu 1.3.2008 se uskutečnil již tradiční turnaj v nejznámější hře českých hospod, mariáši, pod názvem Osecký mariáš. Turnaj pořádaly místní mariášníci v čele s Petrem Kličkou. Karetní stoly připravené v místním kulturním domě, bohaté občerstvení a také ceny pro všechny účastníky byly zajištěny. V přiložené fotogalerii můžete shlédnout pár snímků z průběhu celé akce.


Dětský karneval

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 17.2.2008

Jarní prázdniny mohly letos děti zakončit návštěvou tradičního dětského karnevalu pořádaného základní školou. V přeplněném sále byli k vidění nejen princezny, vojáci, kovbojové, ale i kouzelníci, kočička, tygřice, selky, bílé paní, vodníci, berušky, motýlci, Sněhurka, indiáni, mušketýři, piráti, dokonce přiletěli i ufouni a Superman. I letos vyhrávaly všechny losy v tombole.

Naše poděkování patří sponzorům, díky kterým si tuto zvláštní tombolu, která nezklame žádné dítko , můžeme dovolit. Letos mezi ně patřili: pan P.Klička, ing. P.Dušek, Farma V.Dvořák, Kadeřnictví M.Drábková, Tesařství M.Staněk, Autoopravna Kalibán, Agrostav - projekce Litomyšl, MUDr Mrkvičková, ing. Z.Staňková, Tiskárna P. Dvořák, ing. J. Jiskrová, ing. K.Kundera, Alterstav Vysoké Mýto, ing.Z.Staňková, S.Lněnička, Obecní úřad Osík, Alfa ing. Z.Portlík, Rybářství Litomyšl, F. Stráník, Zdvořilí, Jiskrovi, Motyčkovi, Sieglovi, Kladivovi, Drimlovi, Chadimovi, Rožkovi, Vodehnalovi, Šnajdrovi, Kociánovi, Švecovi, Frňkovi, Girčákovi, Pogoriljakovi, Mastných, Cupalovi, Libichovi, Pincovi, Jirečkovi, Langerovi, Nechvílovi.

Do tance se zapojily děti, často i rodiče , babičky a dědečkové spokojeně povídali u kávy a zákusku, tatínkové popíjeli „točené". Za pomoc s občerstvením děkujeme P.Šnajdrové, I. Opršalové a panu Vodehnalovi.

Velké poděkování patří také Janě Zerzánové, Kamile Petrašové, Evě Groulíkové a Zuzaně Drimlové, které pro děti připravily soutěže a hry.

Domů se děti rozcházely vyběhané, vytancované, unavené, ale spokojené.


Maškarní šibřinky

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 15.2.2008

Pravidelná akce místní plesové sezóny, letos zpestřená přízviskem "maškarní". O dobrou zábavu, spoustu občerstvení (tekuté i hmotné) a příjemnou muziku bylo postaráno, ostatně jak se jistě dozvíte z přiložené fotogalerie.

Těšíme se na další pokračování příští rok ...


|< <-5 ... 10 11 12 13 14 >|