OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

Výšlap na Lucký vrch

místo a datum konání akce: Lucký vrch, 20.9.2014

Po prázdninové odmlce jsme se opět vydali na turistický výlet.
Tentokrát jsme auty odjeli do Pusté Rybné k "Hlučálu" a odtud již po svých, směr Lucký vrch.

Vzhledem k účasti tolika dětí jsme putování pojali opravdu pohodově a nikam se nespěchalo. Po zdolání Luckého vrchu přišlo vhod občerstvení na terase zdejší hospůdky pivem, místní domácí limonádou a svačinou z domova. Dále jsme pokračovali k osadě Dědek, oklikou na kopec Blatina a zpět k autům. Děti si ještě pohrály na hřišti u parkoviště a jelo se domů.

Počasí vyšlo na výbornou, všichni jsme si výlet užili a těšíme se na příště.

Tomáš Borek


XXVII. ročník Rodinného volejbalu družstev

místo a datum konání akce: Sportovní areál, 30.8.2014

Rodiny po sedmadvacáté

Poslední sobotu prázdnin, 30.8.2014, se opět sešla rodinná družstva k zápasům XXVII. ročníku volejbalového turnaje v Osíku.
V nepříliš teplých dnech se sluníčko polepšilo a dopřálo účastníkům pěkný den. Plně jej využili hráči reprezentující šest osíckých rodin a odehráli celkem patnáct utkání, po kterých vzniklo celkové pořadí.
Čtvrtý rok po sobě zvítězilo družstvo rodiny Jardy Jiskry před Nežádalovými a Vodehnalovými, čtvrtí dohráli Flídrovi a při nerozhodných setech vzájemného zápasu obsadily páté místo Andrlky (dívčí tým) před Němcovými díky součtu míčů.
Na nový putovní pohár bylo zapsáno vítězné družstvo, hráčům byly předány ceny a oceněno bylo také fair play chování Lenky Mencákové (Nežádalovi) a Zdenka Vodehnala, kteří přiznali míč soupeřům.
Pořadatelé zajistili občerstvení na hřišti i posezení u Vodoucha. Děkujeme organizátorům a sponzorům. Škoda, že se s termínem nevypořádal větší počet družstev, věříme ve větší iniciativu příští rok, tj. v sobotu 29.8.2015 při XXVIII. ročníku turnaje.

Jan Němec


Sportovní odpoledne

místo a datum konání akce: Sportovní areál, 14.6.2014

Sportovní odpoledne v Osíku zakropil drobný déšť

V sobotu 14.6.2014 se sešli příznivci zdravého pobytu v prostorách sportovního areálu, aby v 5. ročníku změřili svoje síly v 10 netradičních disciplínách - např. Cross s tůčkem, štafetový běh po jedné noze, hod kroužky na tyč atd.

Letos jsme zvolnili pravidla a v šestičlenných družstvech za muže a ženy mohly nastoupit děti nad 14 let, celkem soutěžilo devět družstev. Z toho tři družstva - Splav-ci, Mateřská školka a Benjamínci se zúčastnila poprvé.
Po ukončení soutěžení bylo provedeno vyhodnocení. Jednotlivci - nejlepší dítě, žena a muž byli odměněni věcnou cenou a členové prvních tří družstev obdrželi medaile, všichni si odnesli drobné ceny a diplomy.

Důležité nebylo vyhrát, ale zúčastnit se a co hlavně v krásném prostředí si zasoutěžit a pobavit se, ať už v roli soutěžícího nebo diváka.
Při této příležitosti byli veřejně odměněni účastníci republikového kola atletického čtyřboje, medailistky Vendula Jiskrová a Anička Vrabcová. Dobrých výsledků též dosáhli Daniel Driml a Tomáš Flídr.

Volného času před vyhlašováním výsledků využily Kamila Petrašová a Jarka Burešová a seznámily přítomné s novou míčovou hrou kin-ball, která se hraje s balonem průměr 122 cm. Po vysvětlení pravidel si účastníci hru vyzkoušeli v dost hojném počtu.

I když nás v průběhu soutěží zkropil déšť, na závěr krásného odpoledne připravil předseda TJ Sokol Pepa Driml již tradiční déšť z bonbonů, což se dětem moc líbilo.
Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří na jednotlivých stanovištích hodnotili výsledky a všem ostatním, kteří se postarali o krásně strávené odpoledne.

Za výbor TJ SOKOL
Anna Šauerová


Osícká míle

místo a datum konání akce: u rybníka, 3.6.2014


K závěru školního roku už neodmyslitelně patří cyklistická časovka "Osecká míle".

V úterý 3.6. se na start postavilo 37 závodníků. Nejpočetněji byla zastoupena kategorie předškoláků.

Pro všechny účastníky byla připravena sladká odměna. První tři v každé kategorii obdrželi medaile.

Kamila Petrašová

 


Hasičská zábava - zrušeno

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 17.5.2014
k akci nebyla přidána fotogalerie

Květinový den

místo a datum konání akce: Hasičská klubovna, 14.5.2014
k akci nebyla přidána fotogalerie

Výlet na Čtyři palice

místo a datum konání akce: , 8.5.2014

Neodradilo nás deštivé středeční počasí a ve čtvrtek ráno 8. května za sluníčka vyrazilo auty 29 turistů včetně 8 dětí na Vysočinu.

Podnikli jsme výstup na Čtyři Palice, na skalách právě prováděli studenti - záchranáři zkoušky ze slaňování a dopravu zraněného ve vaku po laně. Potom jsme pokračovali krásnou přírodou do Podlesí, kde nás očekávali naši řidiči s auty a přejeli jsme na výbornou kávu a občerstvení do Blatin. Děti si pohrály na dětském hřišti a prohlédly zvířata ve výbězích. Velkému obdivu se těšili volně pohybující se osli.

Výlet ještě pokračoval, i když v dešti, na rozhlednu Terezka v Proseči. Počasí se umoudřilo a my jsme měli krásný výhled do okolí.

Zhodnocení výletu proběhlo na chatě Polanka.

Děkujeme pořadatelům Tomáši Borkovi, Kamile Petrašové a Petru Kličkovi za krásný den prožitý v přírodě.

Výbor TJ SOKOL Osík


Den otevřených dveří v Mateřské škole

místo a datum konání akce: Mateřská škola, 23.4.2014
k akci nebyla přidána fotogalerie

Sběr železa

místo a datum konání akce: obec Osík, 12.4.2014
k akci nebyla přidána fotogalerie

II. Jarní rozhýbání těla

místo a datum konání akce: Sportovní hala, 22.3.2014

V sobotu 22. března patřila osecká sportovní hala všem příznivcům tance, aerobiku a zdravého pohybu. Probíhalo zde druhé Jarní rozhýbání těla, které si nenechalo ujít přibližně 30 účastnic.

Celý program odstartoval ve 14 hodin.
O úvodní rozpohybování, vlastně roztančení, se za doprovodu energické latinsko - americké hudby postarala Veronika Žižková.
Po malé přestávce následoval aerobik. Zábavná choreografie, rozdělená do třech bloků, doprovázená neustálým povzbuzováním. Tak by se dala krátce charakterizovat lekce, kterou připravila Iva Patočková.
Další přestávku vyplnila tombola.
Závěr celého programu tvořili bodystyling a nezbytný strečink pod vedením Vlasty Drahošové.

Děkujeme všem účastnicím, které i přes krásné jarní počasí daly přednost pohybu ve sportovní hale a doufáme, že se uvidíme opět za rok.
Zároveň děkujeme sponzorům a všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci celé akce.
Kamila a Iva

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme Kamile Petrašové za zorganizování cvičení „2. jarní rozhýbání těla". Byla to opět skvěle připravená akce na profesionální úrovni.
Kamilo, DĚKUJEME !!!
Cvičenky
2. Jarní rozhýbání těla2. Jarní rozhýbání těla2. Jarní rozhýbání těla2. Jarní rozhýbání těla2. Jarní rozhýbání těla

k akci nebyla přidána fotogalerie

Galavečer VOVO

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 7.3.2014

Myslím, že mnohého Osečáka, resp. mnohou Osečačku muselo hódně zajímat, co výjimečného letos spolek VOSA přichystá na jubilejní 10. ročník oslavy MDŽ.

Plakát sliboval tajuplné udílení cen VOVO 2014 v průběhu slavnostního galavečera. I já, seznámená s kusými podpultovými zákulisními informacemi, jsem váhala, co to asi bude zač. A s klidným svědomím mohu říci, že to naprosto předčilo všechna má očekávání.

Kdo tušil jakousi parodii na udílení Slavíků naplněnou rádobyvtipnými narážkami na božského Karla a bulvární tisk, tomu klesla čelist.
V pátek sedmého března byl před kulturním domem položen červený koberec a usměvavý mladík v livreji vetknul punc jedinečnosti. Doporučený „dress code", neboli společenský oděv vítán, leč nevyžadován, následovala většina příchozích slečen, paní a dam a i když to vypadalo na obyčejný pátek, dlouhé večerní s boa, flitrované koktejlky a jiný společenský oděv doplněn šperky a střevíčky na podpatku si málokterá z nás nechala ujít.

Udílení cen VOVO brilantně moderoval Karel Telecký (ml. - poznámka pro neznalé a nezúčastněné) se sličnou a vyzývavou slečnou Aničkou, jejíž pravou identitu prozradil kromě lepé postavy i lehce mužný hlas. Nominovanými laureáty nebyl nikdo jiný než členové spolku Vosa, kteří nás už deset let s vervou a obětavostí baví při MDŽ.
A že to byl galavečer se vším všudy, na kvalitní videoprojekci byl promítán záznam příjezdu jednotlivých hvězd z domu až k červenému koberci Tatrou 613, dřívější chloubou vládního vozového parku. Někdo byl řidičem přistižen při mytí oken, jiný při vaření svíčkové, koupeli v bazénu, sbírání dřeva či plnění manželských povinností, ale do sálu za mohutného potlesku vkráčeli laureáti oblečeni již do neodolatelných společenských rób. Moderátoři poté vyhlašovali jednotlivé kategorie a dle intenzity aplausu zúčastněných počítač vygeneroval vítěze, který kromě sošky VOVO obdržel lukrativní výhru.
Speciální ocenění dle anonymní ankety Vosí miss sympatie získal Tonda Lněnička, z hlasujících získala vylosovaná účastnice dámský stimulátor pro dlouhé předjarní večery.
Řvali, vlastně řvaly jsme smíchy, když Karel zpovídal oceněné členy Vosy a přitom musel čelit nemravným návrhům vilné Aničky. Klobouk dolů před nonšalancí, s jakou kamennou tváří a brilantní výmluvností zachoval dekorum a zhostil se nelehké role bavit zhruba 130 žen rozličného věku, jež ho od začátku sledovaly určitě stylem „Tak se ukaž, hochu, jestli na to máš..." Měl!
Všem z nás se vryla do paměti také Síň slávy, do níž byla zapsána naše kamarádka Irča Bulvová, která s námi už svátek MDŽ bohužel nikdy neoslaví. Několikaminutový potlesk vestoje před její promítanou fotografií hovořil beze slov.
Když byly ceny uděleny, Lucie Bílá v zastoupení Jardy Duška zapěla a zatančila a opona se zatáhla, nastala ona očekávaná fáze ochutnávání dobrot, co každá z nás přinesla. Vínko, nealko a kávičku nám roznášeli bezchybně společensky odění členové obecního zastupitelstva za pomoci Lukáše Třasáka a mužské části klanu rodiny Kličkových. A tancovalo se, zpívalo, skákalo a řádilo za luxusního výběru mixu písní.
Velký dík patří Michalu Zölflovi, který s ajťáckou vervou sobě vlastní vyšperkoval zajištění videoprojekcí, hlasování i hudby.

Když děláte podobnou věc už poněkolikáté a světe, div se, je to ne ohrané, ale stále lepší, každého musí zákonitě napadnout, kdy asi nastane pomyslný vrchol, za který už se jen těžko dostává. Ale protože tohle si Vosa určitě říká každý rok, a „de to furt", už teď se těšíme na MDŽ 2015!

Lenka Kočí

P.S.: Příjezd hvězd naleznete na Video na YouTube


Turnaj v mariáši

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 1.3.2014
k akci nebyla přidána fotogalerie

Dětský karneval

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 23.2.2014

Šibřinky 2014

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 22.2.2014

Poslední ples sezóny, tradiční Šibřinky, se letos opět vydařil.
Nejenom velkou účastí, ale především velkým počtem masek.

Téma plesu "ZOH", tedy Zimní Osecké Hopsání, splnilo několik masek.
Ať už to bylo vítězné družstvo ženského curlingu, japonský snowboardista, manžel Sáblíkové (kterého se bohužel nepodařilo vyfotit) nebo třeba sněhová vločka (padala na návštěvníky opravdu realisticky).
Zajímavé byly ale i originální masky miminek, pirátů nebo upírů, které se vyskytly dokonce několikrát.

Všem návštěvníkům plesu děkujeme za dobrou náladu.
Do dalšího ročníku nezbývá než popřát ještě více masek.

Za pořadatele
Michal Zölfl


Zápis do 1. třídy

místo a datum konání akce: Základní škola, 4.2.2014
k akci nebyla přidána fotogalerie

Sokolský ples 2014

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 1.2.2014

Sokolský ples opět na zlatou

Členové Tělovýchovné jednoty Sokol Osík pokračují v aktivní práci i po loňské oslavě 130.výročí založení Sokolu. Mimo sportovních činností v hale je zima také obdobím společenských aktivit.

Dospělí sportovci a jejich příznivci se sešli v sobotu 1. února 2014 na 6. Sokolském plese v Kulturním domě v Osíku. Příchozí byli tradičně přivítáni štamprličkou a koláčky a rychle se ponořili do víru tance za hudby skupiny Medium II.
Ve zcela zaplněném sále se přítomní velmi dobře bavili a přispěli k vysoké společenské úrovni plesu. Také o gurmánské zážitky bylo kvalitně postaráno. Bonusem bylo vystoupení dolnoújezdských sportovců v neobvyklé roli „roztleskávaček" ve svůdných kostýmech.
Při bohaté a hodnotné tombole jsme se přehoupli do nového dne a nadále mnozí pokračovali v ladných pohybech po tanečním parketu.
Jak pružně se tanečníci dostávali domů, nám již známo není. Věříme, že je noční procházka neodradí od návštěvy příštího plesu.

Pořadatelé Vám děkují za účast a těší se zase na shledanou.

Za pořadatele
Jan Němec


Den otevřených dveří v Základní škole

místo a datum konání akce: Základní škola, 27.1.2014
k akci nebyla přidána fotogalerie

Myslivecký ples

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 17.1.2014
k akci nebyla přidána fotogalerie

Vánoční turnaj Badmintonu

místo a datum konání akce: Sportovní hala, 28.12.2013
k akci nebyla přidána fotogalerie

Vánoční koncert

místo a datum konání akce: Kulturní dům, 23.12.2013

|< <-5 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... >|