OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

Čertovsko - andělský rej

PEKELNÁ REPORTÁŽ
Redaktorka: „Je 4. prosince 2016 14 hodin. Přinášíme vám reportáž od sportovní haly v Osíku. Před halou stojí maminky, tatínkové, babičky, dědečkové s dětmi v kostýmech čertíků a andílků. Mezi nimi pobíhají dva odrostlí lumpíci Horáček a Pažout. Utekli z Večerníčku Mach a Šebestová a čekají zde od ranních hodin, protože se chtějí přihlásit do sokola mezi hodné děti. Podle toho, jak se chovají, asi spíš budou provádět lumpárny. Pažout dokonce vytahuje, a my to vidíme na vlastní oči, prak a matice. A pozor! Střílí na anděla, který je tu s námi a snaží se zlobivce uklidnit. Je tu ale i starý plesnivý čert, který Horáčkovi a Pažoutovi našeptává, aby zlobili ještě více.

A u mikrofonu máme zástupce nebes, pana Anděla, kterého se zeptáme, jak se mu v Osíku líbí. Očekáváte polepšení obou hochů?"

Anděl: „Všechny děti jsou andělsky hodné až na ty dva rošťáky, které musím neustále napomínat. Bohužel, čert je navádí k nepravostem. Nevím, nevím, jak to všechno skončí. Jauvajs, právě jsem schytal ránu od Pažouta. Pane Bože, jak to skončí."
Redaktorka: „Vyrážíme směrem na říkovickou křižovatku, scházíme pod Hertičák a jdeme k Ruláku, kde se nachází již třetím rokem peklo. Zde jsou již připravena stanoviště, která prověří zdatnost sokolíků a skorosokolíků (rozuměj Horáčka a Pažouta). Na prvním stanovišti je připravena malá ochutnávka cukroví a pár záludných otázek od dvou andělů. Druhé stanoviště je maskováno v lese. V ústrety nám přicházejí, no fujtajbl, dvě babice bludice. Jaký je váš úkol při nápravě Horáčka a Pažouta?"

Bludička: „Bludičky se objevují v době adventu, jsou to duše zemřelých, v ruce drží světýlko a lákají tak pocestné z cesty, svádí je do močálů a hodným lidem ukazují cestu k pokladu. Chtěly jsme Horáčka a Pažouta také původně zavést do močálu, ale vidíme, že by to k nápravě nevedlo. Naopak, tím, že chlapci potrénují tělo v sokole, nebudou mít na žádné zlobení už ani chuť. Navíc zde převažují hodné děti, a proto všem ukážeme cestu k pokladu. Děti, zde tuto kládu třikrát přeskočte a porozhlédněte se po palouku, zde by měl být ukrytý poklad."

Redaktorka: „Hleďme, děti vskutku poklad nacházejí a už míří do ruláckého pekla. Zde nás vítá samotný vládce pekel Lucifer a drží v ruce knihu hříchů a dobrých skutků. Myslíte si, že se kromě všech hodných dětí mohou podepsat i Horáček s Pažoutem?"

Lucifer: „Rozhodně si to myslím (odplivne si), tímto vás tady všechny vítám. Nejprve vy dva zlotřilci, doufám, že už jste se trochu vydováděli a že si zasloužíte tyto přihlášky do sokola. A vy děti, pojďte se zapsat do knihy dobrých skutků, protože jste plnily pekelně těžké úkoly a byly jste moc hodné. Pro vás všechny je připraveno speciální čertovské menu."

Redaktorka: „Zatímco se děti, Horáček a Pažout, vlastní krví podepisují do knihy, jejich rodiče a ostatní už hodují u čertovského ohně - nechybí máslová vánočka, párek, klobása a k pití horký nápoj (čaj, grog).

Tímto končím dnešní vysílání a jdu se také nacpat. Jauvajs, právě jsem schytala ránu od Pažouta. Doufám, že je dostane do parády nějaký pořádný cvičitel. Hezký večer."