OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

Život není pohádka

V pořadí již třinácté setkání Milých Dam a Žen v Osíku u příležitosti Mezinárodního dne žen bylo opět originální. Jak hlásala pozvánka, všechna letošní vystoupení byla v duchu hesla „Život není pohádka".

Hned prvním vystoupením byl vysvětlen hořký podtext tohoto hesla.

Vypravěč Sněhurky sice ustál smršť všech postav a udržel dějovou linii příběhu se šťastným koncem, jeho krok při odchodu ze scény byl však velmi nejistý.
Nezvládl si po sobě ani uklidit a tak musely nastoupit osvědčené uklízečky z minulého roku, které se do rytmu hudby pohupovaly velmi ladně.
Druhé vystoupení v podání mimické trojice bylo nutné přeložit z japonštiny. Nelehké skloubení originální písně, simultánního překladu a mimiky herců bylo však dokonalé.
Po vystoupení opět museli být povolány uklízečky a připravit scénu na třetí vystoupení. Tím bylo ztvárnění sice české pohádky, ale ve slovenském znění (bez titulků). A tak Popoluška, navzdory žárlivým sestrám, našla za pomoci dobré víly svého krásného prince. Za potlesku divaček se zjevil Šmudla, který měl hodinové zpoždění, za ním i ostatní trpaslíci se Sněhurkou, princem a ostatními členy spolku VOSA a ukončili tak první část večera.

Po menší přestávce přišla na řadu živá hudba v podání kapely Knedlo, vepřo s Dádou.
Jakmile si návštěvnice řekli mezi sebou to nejdůležitější, zaplnil se taneční parket a trsalo se až do půlnoci.

Děkujeme bezmála stovce návštěvnic za občerstvení, po kterém se jen zaprášilo, i zastupitelům obce za bezchybnou obsluhu.
Hlavně však děkujeme všem za výbornou atmosféru.

Těšíme se na příští rok, těšte se taky :)
VOSA