OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

Šibřinky 2017

Termín letošních Šibřinek byl stanoven na 24. března a díky tomu se tak staly jednoznačně posledním plesem sezóny. Návštěvníků bylo poskromnu a bylo to bohužel znát i na množství masek. Těch bylo oproti minulým ročníkům znatelně méně. „Tahouni" minulých let byli nemocní a tak se zúčastnily například jen manželky, samozřejmě ve slušivých kostýmech.

Kulturní dům byl stylově vyzdoben od žáků základní školy, a kdo to viděl, musel uznat, že tolik dekorací na Šibřinkách ještě nebylo.
Nechyběl dokonce ani fotokoutek, kde se každý mohl na chvíli stát kosmonautem.
O kulturní vložku se postarala taneční skupina Bailadoras, která ve stylu (pro někoho mimozemšťana) Micheala Jacksona předvedla skvělé taneční kreace.

Tradiční soutěž o nejlepší masky s přehledem vyhrála šestice snad opravdových mimozemšťanů. V závěsu byl na druhém místě vyhlášen nekompromisní Darth Vader z Hvězdných válek. Hlídali ho však zastupitelé stylově oblečeni do trik ze sedmé epizody se zářivým logem Osíka na zádech. Dokonce nechyběl ani E. T. Mimozemšťan, který dohlížel u vstupu na výběr vstupného.

Hlavní ceny z bohaté tomboly si spravedlivě mezi sebou rozdělili pozemšťané i mimozemšťané. Poslední hlavní cenu nikdo z přítomných asi nechtěl a tak se losovalo ze vstupenek. O faktu, že se vyplácí chodit na ples včas, by mohla vyprávět i návštěvnice s číslem vstupenky 001, která vyhrála mikrovlnnou troubu.

Abychom se zohlednili kritické připomínky nezúčastněných, budou příští rok Šibřinky mnohem dříve. Možná nebudou posledním plesem sezóny, ale to snad vadit nebude.
Byla by škoda, aby tato znovuobnovená tradice zanikla.

Michal Zölfl