OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

Rodinný volejbal

Osícký volejbal rodin po třicáté

Ano, čas poslední dobou nějak letí, což konstatuje především dříve narozená generace osíckých příznivců volejbalu a sportu jako takového. Hráči a příslušníci devíti rodinných klanů, kteří se sešli na kurtech v sobotu 26. srpna 2017, se o tom přesvědčili při prohlížení fotodokumentace ze všech předchozích ročníků. Úsměvy na tvářích fotky vyvolaly u členů rodiny Lenochových, kteří se do turnaje zapojili po dvaceti letech, přitom ten první ročník v roce 1988 vyhráli. Tehdy nastoupilo deset družstev, druhého ročníku se účastnilo rekordních dvanáct rodin. Průměrná účast se blíží 8,5 družstvům. Všechny turnaje hrála rodina Němcových. Tolik krátce z historie.
Za velmi pěkného počasí se na rekonstruovaných volejbalových kurtech sešli hráči, aby trochu připomenuli dřívější slávu volejbalu v Osíku. Po tradičním slavnostním zahájení se vzpomínkou na volejbalistu Josefa Havrana ml., začaly souboje družstev ve dvou skupinách. Do A skupiny byli nasazeni Havranovi, jako loňstí vítězové, jedničkou skupiny B se stali loni druzí Vodehnalovi. Z tabulek skupin je vidět, že většina duelů skončila 2:0, u nerozhodných setů 1:1 rozhodovalo více vyhraných míčů.
V odpoledních hodinách se odehrávala utkání o celkové pořadí. Na devátém místě skončilo družstvo Němcových, pátí ze skupiny B. V zápase o sedmé místo zvítězili Jiskrovi 2:0 nad Andrlovými, kteří tak obsadili místo osmé. Šesté místo obsadila rodina Lenochových po prohře 0:2 s pátými Nežádalovými. Křížem hraná semifinále Havranovi - Vodehnalovi 1:2 /56:60/ a Kysilkovi - Flídrovi 1:1 /49:44/ byla předzvěstí vyrovnaných zápasů o stupně vítězů. O třetím místě Flídrových před čtvrtými Havranovými rozhodly, při nerozhodných setech 1:1, dva míče 48:46. Ve finále se opakoval duel ze skupiny B mezi Kysilkovými a Vodehnalovými, tentokrát bez remízy si první místo zajistila rodina Kysilkova 2:0 /50:31/, druzí tak skončili Vodehnalovi. Turnaj zakončilo podvečerní vyhlášení výsledků s předáním cen a putovního poháru.
Na nezbytné poturnajové besedě bylo docela rušno za doprovodu kytary Standy Andrleho, k pohodě přispěl i čtyřminutový ohňostroj. Po celý den bylo hráčům i divákům podáváno bezchybné občerstvení s využitím zázemí ve stanu, který poskytoval i potřebný stín během dne. A že bylo slušné teplo a pitný režim byl dodržován, dokumentuje mimo jiné i úplné vyprázdnění připravených sudů s 210 litry piva. Na nedělní turnaj v nohejbalu bylo nutné ranní doplnění zásob z pivovaru Polička.
Zkušený pořadatelský tým si poradil i tentokrát, poděkování patří všem nejmenovaným za přiložení ruky k úspěšnému společnému dílu. Děkujeme za podporu sponzorům a příznivcům v čele s Obecním úřadem v Osíku. Však také těm nejdéle pracujícím pořadatelům byl symbolicky předán dort s třicítkou svíček ke sfouknutí.
S konstatováním, že se jubilejní rodinný volejbal vydařil, ostatně jako 29 předchozích, se lze těšit na ten příští v roce 2018, zřejmě v sobotu 1. září.

TJ Sokol Osík z.s.